Számviteli vezető

Mihalek Vezetői Tanácsadó Kft.

Piacvezető, fémipari berendezéseket gyártó nemzetközi vállalat gyöngyösi központjába keressük

munkatársukat.

Munkakör helye a szervezetben:

  • jelentési kötelezettség: Pénzügyi-gazdasági ügyvezető (CFO) felé

  • felel: könyvelés (1 fő főkönyvelő, 3 fő könyvelő) és bérszámfejtés (2 fő bérszámfejtő) területekért

A munkakör célja:

  • Alapvető feladata a vállalat éves beszámolójának a magyar számviteli törvény illetve az IFRS szerinti elkészítése, közzététele, valamint a gazdálkodó tevékenység folytatásához szükséges számviteli, adózási és pénzügyi valamint bérszámfejtési és TB ügyintézési feladatok teljes körű felügyelete; a törvényi előírásoknak és belső szabályzásoknak megfelelően.

  • A számviteli osztály ügyviteli folyamatainak fejlesztése.

Fő feladatok:

  • Legfőbb feladata a cég teljes körű könyvelési feladatainak felügyelete, a számviteli fegyelem betartása és betartatása, az éves beszámoló elkészítése, melynek része az IFRS szerinti nemzetközi beszámoló is.

  • Kiemelt feladata a cég teljes körű adó és társadalombiztosítási ügyintézése, bevallások benyújtása, adószámlák naprakész egyeztetése és adóellenőrzések lebonyolítása. Az időszakos kontrolling jelentésekhez adatszolgáltatás és a tulajdonosi elvárások biztosítása, ideiglenes és állandó jelentések elkészítése.

  • Felelős a teljes körű bérelszámolásért és TB ügyintézésért.

  • Felelős a kötelező statisztikai jelentésekért (KSH, MNB és egyéb hivatalok felé történő).

  • Feladata a kapcsolattartás a bankokkal, teljes körű banki és biztosítási ügyintézés.

  • Felel a házipénztár működéséért.

  • Megállapítja az éves társasági adó alapját, kiszámítja a fizetendő adót és elkészíti az adóbevallást.

  • Ellenőrzi az adóelszámolásokat.

  • Állást foglal az adózással kapcsolatos vitás kérdések és jogértelmezési bizonytalanságok esetén.

  • Folyamatosan figyelemmel kíséri a társaságot érintő adókra, járulékokra és egyéb pénzügyi kötelezettségekre vonatkozó jogszabályokat. Változások esetén intézkedik a módosítások szerinti végrehajtásról és ellenőrzi a végrehajtást.

  • Rendszeres kapcsolattartással és adatszolgáltatással segíti a választott könyvvizsgálót munkájának elvégzésében.

Elvárások

  • Felsőfokú pénzügyi végzettség

  • Angol nyelv tárgyalási szintű ismerete

  • Legalább 2-5 éves vezetői és szakmai tapasztalat számviteli területen

  • Döntéshozatali képesség, gyakorlatias, problémamegoldó szemlélet

  • Proaktivitás, kezdeményezőképesség

  • Rendszerszintű, stratégiai gondolkodás

Juttatások:

  • Havi fizetés (13. havi garantált + a 14. havi teljesítménytől függő fizetés) kollektív szerződés alapján

  • Vezetői bónusz

Munkavégzés helye: Gyöngyös

Szakterületek

  • Pénzügy / Számvitel / Kontrolling

Munkavégyés helye

  • Gyöngyös