Lakossági Kockázatkezelési Akvizíciós - Integrációs Szakértő

OTP Bank NyRt.

Az OTP Bank

Lakossági Kockázatkezelési Akvizíciós – Integrációs Szakértő

munkakör betöltésére munkatársat keres

FELADATOK:

  • Due diligence folyamatokban való részvétel – hitelezési folyamatok és feltételek felmérése, portfolió átvilágítás és rejtett kockázatok felmérése, értékvesztési szintek véleményezése.

  • Az integrációs projektszervezet és a projektműködés felállítása, feladatok felosztása lakossági kockázatkezelési oldalon; együttműködési kialakítása a többi alszervezettel.

  • Integrációs projekt lakossági hitelezési kockázatkezelési folyamataiban való aktív részvétel – adott országban lévő leánybankok hitelezési feltételeinek és folyamatainak összehangolása és hozzáigazítása az OTP bankcsoport sztenderdjeihez, fejlesztési elvárások megfogalmazása kockázatkezelési és IT oldalon.

  • Integrációs projekt részfeladatainak és kapcsolódó határidejének és teljesítésének felügyelete

  • Dokumentációs feladatok ellátása, leánybanki szabályzatok vizsgálata, központi szabályzatok frissítése.

  • Integrációs feladatok zárásával a leánybank szakmai felügyeletének átadása / folytatása az OTP bankcsoport normál csoportirányítási keretein belül.

  • Célországokba történő rendszeres utazások a helyszíni folyamatok támogatására, illetve megfelelőségi ellenőrzések végrehajtására.

  • Menedzsment interjúkon, felsővezetői prezentációkon való részvétel

ELVÁRÁSOK:

  • Felsőfokú pénzügyi vagy gazdasági végzettség

  • Lakossági hitelezési folyamat és/vagy portfolió menedzsment területeken szerzett szakmai tapasztalat

  • Szabályozási, projektműködési és elemzési tapasztalatok

  • Jó kommunikációs készség magyar és angol nyelven

  • Határozott, céltudatos fellépés, önállóság, proaktivitás

  • Utazással kapcsolatos elvárások: 30% - 50%

ELŐNYÖK:

  • Az OTP Bank hitelezési folyamatainak, kockázati étvágy mértékének ismerete

  • Lakossági hitelezési folyamat és/vagy portfolió menedzsment területeken szerzett legalább 5 éves szakmai tapasztalat

  • SQL/SAS/SPSS program nyelv ismerete

  • Lakossági hitelezési rendszerek, döntési motorok IT oldali ismerete

AMIT NYÚJTUNK:

  • Magyarországi bankszektorban egyedülálló szakmai lehetőség és felelősségi körök

  • Folyamatosan fejlődő és innovativitást támogató háttér

  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken való részvétel

  • Versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag

Szakterületek

  • Bank / Biztosítás / Pénzintézet