Szoftverfejlesztő

Központi Statisztikai Hivatal

FELHÍVÁS

álláshely betöltésére

Főosztály: Informatikai szolgáltató főosztály
Osztály: Összeírási rendszerfejlesztő osztály

Munkakör legkorábbi betöltésének időpontja: elbírálást követően azonnal
A munkaviszony ideje: határozatlan
Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidős
Munkavégzés helye:
1024 Budapest, Buday László utca 1-3.

Jogállás, illetmény és juttatások:
A munkaviszonyra, a munkabér megállapítására és a juttatásokra a Munka Törvénykönyve vonatkozó rendelkezései az irányadóak.

Ellátandó feladatok:

  • A Központi Statisztikai Hivatal népmozgalmi adatgyűjtő rendszere keretei között a felelősségi körébe tartozó adatgyűjtések adatelőkészítő rendszereinek tervezése, fejlesztése, tesztelése, üzemeltetése és dokumentálása.

  • Kapcsolattartás a statisztikusokkal és a belső felhasználókkal, fejlesztési igények felmérése.

  • Együttműködés a kapcsolódó informatikai rendszerek hivatalon belüli felelőseivel és a rendszerek külső fejlesztőivel.

Az állás betöltésének feltételei:

  • Magyar állampolgárság,

  • Cselekvőképesség,

  • Büntetlen előélet,

  • Főiskolai és/vagy egyetemi szintű informatikai vagy műszaki végzettség,

  • Java programozási nyelv és Oracle adatbáziskezelő ismerete

  • Microsoft szoftverkörnyezet ismerete

  • Munkaszerződés esetén a büntetlen előéletet igazoló hatósági bizonyítvány bemutatása

Elvárt kompetenciák:

  • Motiváció, nyitottság, képesség a csapatmunkára

  • Önálló munkavégzés

  • Jó problémamegoldó készség,

  • Stressztűrés

  • Kezdeményező és együttműködési készség

  • Szorgalom, hivatástudat, megbízhatóság

Az elbírálásnál előnyt jelent:

  • 1-2 év Java programozási tapasztalat

  • Oracle SQL, PL/SQL gyakorlat

  • Angol nyelv ismerete

A jelentkezéshez szükséges:

  • Szakmai önéletrajz,

  • Motivációs levél,

  • Végzettséget, idegennyelv-tudást igazoló okiratok másolata,

  • Nyilatkozat személyes adatok megismeréséhez és kezeléséhez (www.ksh.hu/docs/hun/allas/nyilatkozat_szemelyes_adatok_kezelesenek_hozzajarulasarol.pdf)

A pályázat benyújtásának határideje: 2018. június 29.

A pályázat elbírálásának határideje: 2018. július 6.

A pályázati kiírás szakmai kérdéseivel kapcsolatosan további információt Trajtler Gábor osztályvezető nyújt, a 06-1-345-6236-os telefonszámon.
A pályázat benyújtására vonatkozó tájékoztatást Hársfai Anita (06-1-345-1231) nyújt.

A pályázatok benyújtásának módja:
Elektronikus úton a tárgyban feltüntetve a „KSH 983” azonosító számot, Hársfai Anita részére az allashely@ksh.hu e-mail oldalon keresztül.

A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:
Amennyiben a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek a jelentkező megfelelt, továbbá a pályázat a munkáltató figyelmét felkeltette, szóbeli meghallgatásra kerül sor. A pályázat eredményéről a pályázókat írásban tájékoztatjuk.

A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:

  • www.ksh.hu – 2018.06.01.

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:
A Központi Statisztikai Hivatal a magyar statisztikai rendszer meghatározó eleme, és egyben az európai statisztikai rendszer része. A hivatalos statisztikák előállításakor amellett, hogy a konkrét statisztikai adatokat elkészíti és publikálja, koordinálja, felügyeli, és módszertani támogatásban részesíti a hazai statisztikai rendszert, és együttműködik az európai országok és az Európai Unió statisztikai hivatalaival.

A statisztikai adat-előállítási folyamat az adatgyűjtéstől a tájékoztatásig bezárólag teljes egészében elektronizált. A KSH informatikai rendszere sok évtizedes múltra tekint vissza, s ezalatt az üzleti igények változása, valamint a technológia fejlődése következtében többször megújult.

Szervezetünkről, könyvtárunkról, munkahelyünkről bővebben a www.ksh.hu honlapon tájékozódhat.

Szakterületek

  • IT / Informatika

Munkavégyés helye

  • II. kerület