Statisztikus

Központi Statisztikai Hivatal

FELHÍVÁS

álláshely betöltésére

Főosztály: Nemzeti számlák főosztály

Munkakör megnevezése:

Feladatkörök száma: 12. Statisztikai elméleti, módszertani fejlesztési feladatkör
113. Statisztikai szervező, ellenőrző, tervező feladatkör
Munkakör legkorábbi betöltésének időpontja: elbírálást követően azonnal
A kormányzati szolgálati jogviszony ideje: határozatlan
Foglalkoztatás jellege: teljes munkaidős

Munkavégzés helye: 1024 Budapest, Keleti Károly u. 5-7.

Jogállás, illetmény és juttatások:

A jogviszonyra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény kormánytisztviselőkre vonatkozó rendelkezései az irányadóak.

Ellátandó feladatok:

  • Részvétel a makrogazdaságstatisztikák összeállításában, közreműködés a GDP és összetevői számításban, a nemzetgazdaság jövedelem és megtakarítás mutatóinak összeállításában, a makrogazdasági folyamatok elemzésében.

  • Részvétel a nemzetközi együttműködésekből fakadó feladatok végrehajtásában, a nemzetközi adatszolgáltatásban.

  • Közreműködés a feladatkörhöz tartozó különböző jelentések és publikációk készítésében.

Az állás betöltésének feltételei:

  • Magyar állampolgárság

  • Cselekvőképesség

  • Büntetlen előélet

  • Főiskolai és/vagy egyetemi szintű közgazdasági, gazdasági informatikus vagy alkalmazott matematikus szakképzettség

  • Középfokú angol nyelvismeret szóban és írásban

  • Magabiztos, felhasználói szintű informatikai ismeretek (Word, Excel, Outlook)

  • Kinevezés esetén a büntetlen előéletet igazoló hatósági bizonyítvány bemutatása

Elvárt kompetenciák:

  • Jó kapcsolatteremtő, kommunikációs és koordinációs képesség

  • Motiváció, nyitottság, képesség a csapatmunkára

  • Önálló munkavégzés, szakmai fejlődési igény

  • Jó analitikus és problémamegoldó képesség

Az elbírálásnál előnyt jelent:

  • Statisztika területén szerzett gyakorlat

  • Adatbázis-kezelési tapasztalat

  • Programozási ismeretek

  • Felsőfokú angol nyelvtudás

A jelentkezéshez szükséges:

  • Közszolgálati önéletrajz (45/2012. (III. 20.) Korm. rendelet 1. sz. melléklete szerinti)

  • Motivációs levél

  • Végzettséget, idegennyelv-tudást igazoló okiratok másolata

  • Nyilatkozat arról, hogy a felvételi eljárásban résztvevők a pályázó anyagait megismerhetik

A pályázat benyújtásának határideje: 2018. június 20.

A pályázat elbírálásának határideje: 2018. június 22.

A pályázati kiírás szakmai kérdéseivel kapcsolatosan Cseh Tímea osztályvezető (06 1 345 6258) és Kovács Gábor osztályvezető (06-1-345-6027), a pályázat benyújtására vonatkozóan Hársfai Anita (06 1 345 1231) nyújt további információt.

A pályázatok benyújtásának módja:

Elektronikus úton Hársfai Anita részére az allashely@ksh.hu címre küldött levélben, a tárgyban feltüntetve a „KSH 916_E” azonosító számot.

A pályázati eljárás, a pályázat elbírálásának módja, rendje:

Amennyiben a pályázati kiírásban szereplő feltételeknek a jelentkező megfelelt, továbbá a pályázat a munkáltató figyelmét felkeltette, szóbeli meghallgatásra kerül sor. A pályázat eredményéről a pályázókat írásban tájékoztatjuk.

A pályázati kiírás további közzétételének helye, ideje:

  • kozigallas.hu – 2018.05.26.

  • ksh.hu – 2018.05.25.

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:

Nap, mint nap több millió ember érdeklődik Magyarországon és a világon a KSH magas szakmai színvonalú adatai, elemzései iránt. A KSH a magyar hivatalos statisztikai szolgálat zászlóshajója, meghatározó szerepét a statisztika területén szerzett 150 éves tapasztalat, a kiválóan szervezett integrált informatikai rendszerek, a leghaladóbb adatgyűjtési és statisztika módszerek alkalmazása biztosítja. Tevékenysége átfogja a gazdaság és a társadalom minden szegmensét, a statisztikai adatok begyűjtésétől és minőségellenőrzésétől a tájékoztatási adatbázisok, adatsorok előállításán, közzétételén keresztül, az új fejlesztésű adatgyűjtő és feldolgozó informatikai rendszerekig. Az önálló szakmai felelősséggel rendelkező és új fejlesztési kihívásokat megvalósító, kiemelkedő nemzetközi aktivitású szervezet a statisztika egyik elismert európai intézménye is. A statisztikai munkafolyamat, az adat-előállítás kiválóságra törekvő, folyamatos és magas színvonalú minőségbiztosításra alapozódik. Működése során nemcsak a környezet megóvására törekszik, de adatfelhasználóinak is egyre több környezetbarát szolgáltatást kínál, munkatársai számára pedig a kormánytisztviselői státuszhoz kapcsolódóan számos juttatást és jóléti szolgáltatást biztosít, melyeknek köszönhetően 2015-ben elnyerte a „Családbarát munkahely” díjat.

Szervezetünkről, könyvtárunkról, munkahelyünkről bővebben a www.ksh.hu honlapon tájékozódhat.

Szakterületek

  • IT / Informatika