Bírságolási referens

Nemzeti Fejlesztési Minisztérium

a "Közszolgálati tisztviselőkről szóló" 2011. évi CXCIX. törvény 45. § (1) bekezdése alapján

pályázatot hirdet

Közúti Közlekedési Ellenőrzési Főosztály

munkakör betöltésére.

A kormányzati szolgálati jogviszony időtartama:

határozatlan idejű kormányzati szolgálati jogviszony

Foglalkoztatás jellege:

teljes munkaidő

A munkavégzés helye: 1066 Budapest, Teréz krt. 38.

A munkakörhöz tartozó főbb tevékenységi körök:

Közigazgatási hatósági eljárás keretében közúti járművekkel összefüggő ügyekben döntés előkészítése, meghozatala; előterjesztések véleményezése és előkészítése, beszámolók, jelentések, összefoglaló anyagok, módszertani javaslatok készítése.

Jogállás, illetmény és juttatások:

A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a "Közszolgálati tisztviselőkről szóló" 2011. évi CXCIX. törvény rendelkezései az irányadók.

Pályázati feltételek:

  • magyar állampolgárság

  • cselekvőképesség

  • büntetlen előélet

  • jogász szakképzettség vagy okleveles közigazgatási menedzser vagy okleveles közigazgatási szakértő szakképzettség vagy igazgatásszervező szakképzettség vagy közlekedésmérnök szakképzettség

  • vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség teljesítése

A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:

  • államigazgatási területen szerzett 1-3 év szakmai tapasztalat

  • egyéb közúti jármű területen szerzett 1-3 év szakmai tapasztalat

  • közigazgatási alap- és szakvizsga

Elvárt kompetenciák:

  • nagyfokú precizitás

  • önálló munkavégzés, felelősségtudat, megbízhatóság

A pályázat részeként benyújtandó iratok, igazolások:

  • végzettséget igazoló okirat(ok) fénymásolata

  • nyelvvizsga esetén a nyelvvizsga bizonyítvány(ok) másolata

  • szakmai önéletrajz (a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény 45. § (4) bekezdésében hivatkozott 5. melléklete alapján)

  • magyar nyelvű motivációs levél (egy oldal terjedelemben)

  • nyilatkozat arról, hogy a pályázati anyagában foglalt személyes adatainak a pályázati eljárással összefüggésben szükséges kezeléséhez hozzájárul

  • három hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány vagy ennek kiállíttatására tett kötelezettségvállalási nyilatkozat

  • nyilatkozat arról, hogy kinevezés esetén a vagyonnyilatkozat tételi eljárás lefolytatását vállalja

A munkakör betölthetőségének időpontja:

A munkakör a pályázatok elbírálását követően azonnal betölthető.

A pályázat benyújtásának határideje: a publikálástól számított 28. nap

A pályázati kiírással kapcsolatosan további információt dr. Polyák Zsuzsa nyújt, a +36 (1) 896-5927- es telefonszámon.

A pályázatok benyújtásának módja: elektronikus úton a jelentkezés gombra kattintva

A pályázat elbírálásának határideje: a jelentkezési határidőt követő 30. nap

A munkáltatóval kapcsolatos egyéb lényeges információ:

A jelentkezők szűrése az önéletrajz és a motivációs levél alapján történik. A személyes meghallgatásra behívottak közül a munkáltatói jogkör gyakorlója dönt a foglalkoztatott személyéről.

Szakterületek

  • Jog / Jogi tanácsadás